Standard pokoi

Wakacje to czas odpoczynku od codziennych problemów, pracy, to czas naładowania baterii na kolejny okres wzmożonego wysiłku. Wyjazd na wczasy wiąże się jednak z dokonaniem wielu wyborów. Po pierwsze oczywiście miejscu urlopu, a po drugie rodzaj zakwaterowania.

Korzystając z usług hotelu, zwrócić uwagę należy na jego szczegółową ofertę. Tylko dokładna znajomość usługi, pozwoli uniknąć niepotrzebnych niespodzianek, które mogą zepsuć całe wakacje. Rozczarowanie standardem pokoju to jedna z najczęściej spotykanych bolączek urlopowiczów.

Wygląd pokoju jest dostosowany do rodzaju hotelu. Im bardziej ekskluzywny obiekt, tym lepiej wyposażony pokój czy apartament. Taka jest reguła przy kategoryzowaniu standardów hoteli. Pamiętać należy jednak o drobnych różnicach w ocenie, w zależności od kraju. Luksusowy hotel w słonecznej Kalifornii, a ten najdroższy w Złotych Pisakach przy samej Bułgarskiej Riwierze, mimo podobnej oceny, nie będę dysponowały tym samym asortymentem.

W każdym pokoju hotelowym, bez wyglądu na to, ile posiada gwiazdek, znajduje się łóżko, nocna szafka, szafa, stolik, lustro, wieszak na ubranie oraz lampka nocna. Jako dodatkowe wyposażenie właściciele obiektu hotelowego mogą podawać telewizor, telefon, radio i inne sprzęty elektroniczne. Hotele gwarantują także bezpośredni dostęp do pomieszczeń higieniczno-sanitarnych. Analogicznie i w tym wypadku ich standard dopasowany jest do całego obiektu. Zazwyczaj goście otrzymają ręczniki kąpielowe i zestaw mydełek dla jednej osoby. W droższych miejscach można spodziewać się w łazience suszarki do włosów, wagi lub szrafloków.

Zazwyczaj zakwaterować można się w pokojach jedno lub dwuosobowych. Wyróżnia się jednak kilka dodatkowych rodzajów pomieszczeń noclegowych. Z myślą o podróżujących rodzinach, w niektórych hotelach udostępnione są specjalne pokoje rodzinne, czyli rozbudowane lokum, z większą ilością krzeseł i szafek oraz większą łazienką. Kolejna opcja to apartamenty, czyli pokoje z aneksem kuchennym. Naczynia, sztućce i sprzęty kuchenne dają możliwość samodzielnego przyrządzania posiłków. Zdarza się, że apartamenty maja dwa oddzielne pomieszczenia, jedno specjalnie przygotowane dla dzieci.

Wracając do typowego podziału pokoi, klasyfikuje się ja na jedynki (ang. single), z jednoosobowym łóżkiem, o maksymalnej powierzchni 14 m2. Dwójka (ang. double), pokój dla pary z dwuosobowym tzw. „łożem małżeńskim”. Pokój podwójny (ang. twin), z minimum dwoma pojedynczymi łóżkami. W hotelach najwięcej jest pokoi dwuosobowych, najtrudniej jest w przypadku rezerwacji jedynek, których jest zdecydowanie najmniej.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.