Różnice w obiektach turystycznych

Różnica między hotelem a motelem lub pensjonatem jest dla każdego oczywista. Jednak tylko pozornie. Jeśli chodzi o szczegóły oferty i standardy obowiązujące w poszczególnych obiektach, często mamy problem z ich wskazaniem. Warto więc wiedzieć, co swoim gościom ma do zaoferowania hotel, a co hostel.

Oto kilka wskazówek dotyczących obiektów noclegowych:

Obiekt można nazwać hotelem, kiedy w swej ofercie posiada minimum 10 pokoi, głównie jedno i dwuosobowych. Dodatkowo klienci mogą liczyć na inne usługi (sprzątnie, serwis pokojowy, restauracja hotelowa).

Inną opcją jest motel, który usytuowany jest przy najbardziej ruchliwych trasach bądź przejściach granicznych. Przeznaczony jest przede wszystkim dla zmotoryzowanych urlopowiczów, dlatego w jego pobliżu zazwyczaj znajduje się stacja benzynowa. Motel posiada rozbudowany parking oraz przynajmniej 10 pokoi jedno i dwuosobowych oraz zaplecze gastronomiczne.

Pensjonat z kolei musi udostępniać minimum 7 pokoi. Jedzenie wydawane jest przez całą dobę. Podobnie jak hotele, pensjonaty polegają ocenie. Najbardziej ekskluzywne otrzymują 5 gwiazdek, najmniej – 1. Pensjonat jest zdecydowanie bardziej kameralnym i spokojniejszym obiektem, niż hotel czy motel.

Najtaniej będzie jednak wybierając hostel. Standard pokoi w hostelu jest zdecydowanie najsłabszy, przeważają wieloosobowe pomieszczenia, nawet z piętrowymi łóżkami. Kuchnia oraz łazienka jest wspólna dla wszystkich gości obiektu noclegowego.

Wybór miejsca noclegowego jest szeroki. Każdy turysta znajdzie wersje odpowiednią dla siebie. Zależy, czy kieruje się komfortem, wówczas hotel, łatwością przemieszczania się – w tym wypadku motel, spokojem – pensjonat, a jeśli ceną to zdecydowanie hostel.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.